Základní informace

Karta mládeže EURO<26 v kostce

Karta mládeže EURO<26 (KM) je mezinárodní identifikační průkaz pro mladé. Má velikost kreditní karty a platí jeden rok + 1 až 31 dnů od data vydání. Mohou ji získat všichni mladí lidé ve věku 10 – 30 let (tedy nejen studenti). KM EURO<26 je nejrozšířenější kartou na slevy pro mladé na světě, má 4 miliony držitelů.
Slevy a výhody, kterých je celkem přes sto tisíc, nabízí ve více než 35 zemích Evropy a podle zkušeností držitelů KM EURO<26 je možné kartu uplatnit i mimo Evropu. Karta mládeže EURO<26 je široce využitelná v oblastech zajímavých pro mladé, jako je cestování a doprava, kultura a památky, ubytování, stravování, obchody, sport, služby, vzdělávání aj. Celkem je držitelům karty v Evropě k dispozici přes 100.000 slev, v České republice asi 1200.

U kulturních organizací se slevy obvykle pohybují mezi 20 – 50% (divadla, kina, muzea, galerie, hrady a zámky), existují ale i slevy 70-100%. Některé cestovní kanceláře, obchody
a autoškoly poskytují slevy 5 – 15%. Významné jsou také slevy na ubytování (10 – 40%). Velmi využívané jsou rovněž slevy na dopravu – např. 40% sleva na železnice v regionu Milána, 50% sleva na kartu opravňující ke 20% slevě na italských železnicích Trenitalia, 30 – 50% sleva na železniční dopravu v Portugalsku, 30% sleva na autobusovou dopravu ve Skotsku, 20 – 25% sleva na vlaky ve Španělsku, 25% v Chorvatsku, 30% ve Slovinsku, 50% v Srbsku, dopravní slevy ve Švýcarsku, Rakousku, Irsku a na Slovensku. U nás slevy na autobusovou dopravu do vybraných evropských měst a speciální tarify na letenky do celého světa nabízí držitelům KM některé cestovní kanceláře specializované na studenty a mládež do 30 let.
Od 1.9.2005 si můžete pořídit, pokud aktivně studujete, také Studentskou Kartu mládeže EURO<26.

Studentská Karta mládeže EURO<26
– pro studenty středních a vysokých škol
od 10 do 30 let
– široké spektrum slev a výhod při poznávání ČR
i dalších 38 evropských zemí a nově díky slovíčku  “Student” i po celém světě, kde je poskytována studentská sleva
– ušetříte při cestování, kulturním i sportovním vyžití, stravování, ubytování i v obchodech
– spolehlivé a cenově dostupné celoroční cestovní pojištění GENERALI pro celý svět
– celoevropský informační servis na portálu www.euro26.org,
– aktuálním členům bezplatné zasílání info o slevách doma i v zahraničí
– časopis “Karta v ČR” (cestování, kultura, soutěže,mezinárodní akce, nové slevy…)

EURO<26 Student do škol
Středoškolská karta poskytuje stejné slevy a výhody jako KM EURO<26 či KM EURO<26 Student, ale nelze ji koupit v běžné prodejní síti. Je určena studentům středních a vyšších odborných škol, kteří ji získají zdarma, pokud se jejich škola zapojí do projektu KM EURO<26 Student do škol.