Dokumenty ke slevám

Projekt Karta mládeže EURO<26 Student do škol

Jedná se o projekt, který rozbíhá SKM ČR ve spolupráci se STUDENT AGENCY. Pilotní část probíhá v Jihomoravském kraji, ale již brzy plánujeme oslovit i další kraje.

 

Středoškolská karta poskytuje stejné slevy a výhody jako KM EURO<26 či KM EURO<26 Student, ale nelze ji koupit v běžné prodejní síti. Je určena studentům středních a vyšších odborných škol, kteří ji získají zdarma, pokud se jejich škola zapojí do projektu KM EURO<26 Student do škol.

 

Škola zdarma získá:
– čipovou kartu pro vlastní účely – vstup do školy, přístupy do učeben, kopírka, jídelna apod.,
– v budoucnu částečné omezení administrativy – snažíme se, aby byla KM EURO<26 Student uznávána u některých institucí (např. DPMB) místo potvrzení o studiu.

 

Student zdarma získá:
– slevovou kartu – více informací najdete v oddílu Slevy,
– časopis s aktuálním přehledem slev,
– informační servis v rámci Evropy zdarma
– mezinárodně uznávaný studentský průkaz.

 

KM EURO<26 (www.euro26.cz) existuje v ČR od roku 1993 (ale vznikla již v roce 1987) a od roku 2005 má i svoji studentskou variantu. Je to karta pro mladé, která jim umožňuje levnější cestování, nakupování, vzdělávání, návštěvy památek, sportování apod. Na tuto kartu je ve více než čtyřiceti zemích Evropy poskytováno přes 100 000 nejrůznějších slev a výhod – v ČR asi 1250 (přehled najdete v oddílu Slevy) a studentská varianta bývá díky slovíčku „Student“ akceptována i mimo Evropu všude tam, kde poskytují studentské slevy (v USA, Kanadě, Austrálii, Brazílii…). V současné době má KM asi 4 300 000 držitelů. Majiteli karty je po dobu její platnosti poskytován bezplatný informační servis po celé Evropě (o slevách a výhodách, novinkách…). Každý rok obdrží studenti i informační časopis s aktuálním přehledem slev.

 

Středoškolská varianta má zcela nový vzhled a navíc obsahuje i bezkontaktní čip Mifare (1 kByte). Platnost karty je vždy do konce září následujícího školního roku (platnost vytištěna na kartě), ale pokud student pokračuje ve studiu na stejné škole, bude platnost prodloužena bezplatně o další rok (holografickou samolepkou). Karta je zdarma po celou dobu studia na střední respektive vyšší odborné škole.

 

Činnost KM EURO<26 jako člena European Youth Card Association je podporována Radou Evropy, Evropskou komisí a Evropským fórem mládeže. Vznik SKM ČR iniciovalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Projekt KM EURO<26 Student do škol podporuje Krajský úřad Jihomoravského kraje.